SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
IFK Mariestad
Fotboll
P12 Födda 2009

Ulvacupen 18–19 juni
2022-06-11 14:39

Ulvacupen 18–19 juni IFK Mariestad Blå

 

Information
Samling lördag Lekevi 13:00
Spelar på Åbrovallen, Ulvåker

 

Ledare

Mattias Skarin

 

Spelare
Axel Johansson

Elias Skarin

Belmin Bogucanin

Alfred Wilfarth

Elias Riggmyr

Leo Karlsson

Neo Johansson/skatt

Lucas Hällsås

 

Förutom de två IFK Mariestad-lagen kommer också 70 andra lag spela i Pojkar 12 (födda 2010). De är uppdelade i 18 olika grupper, varav IFK Mariestad Blå börjar i Grupp B:

 

Grupp B

IFK Mariestad Blå

Stenungssunds IF Röd

Töreboda IK P12

IK Zenith 2

 


lör 18/06 14:30 Åbrovallen 3 IK Zenith 2 IFK - Mariestad Blå
lör 18/06 15:30 Åbrovallen 4 IFK Mariestad Blå - Töreboda IK
lör 18/06 16:30 Åbrovallen 3 IFK Mariestad Blå - Stenungsunds IF Röd

 

KOMMANDE MATCHER I GRUPPSPEL SÖN

 
Tid Spelplan Hemmalag Bortalag
  ? Lag Röd Grupp C * Lag Röd Grupp B *
  ? Lag Grön Grupp C * Lag Grön Grupp B *
  ? Lag Blå Grupp C * Lag Blå Grupp B *
  ? Lag Gul Grupp C * Lag Gul Grupp B *
14:00 Åbrovallen 2 Lag Röd Grupp D * Lag Röd Grupp B *
14:00 Åbrovallen 4 Lag Grön Grupp D * Lag Grön Grupp B *
14:00 Åbrovallen 6 Lag Blå Grupp D * Lag Blå Grupp B *
14:00 Åbrovallen 8 Lag Gul Grupp D * Lag Gul Grupp B *
15:30 Åbrovallen 1 Lag Röd Grupp B * Lag Röd Grupp A *
15:30 Åbrovallen 3 Lag Grön Grupp B * Lag Grön Grupp A *
15:30 Åbrovallen 5 Lag Blå Grupp B * Lag Blå Grupp A *
15:30 Åbrovallen 7 Lag Gul Grupp B * Lag Gul Grupp A *
* Lagnamnen kommer bytas mot riktiga lag så fort gruppens alla matcher har spelats och rapporterats in

 

/*__________________________________________________________________________________________*\

 

 

IFK Mariestad Vit

 

Information
Samling lördag Lekevi 07:15

Spelar på Väringsvallen, Väring

 

Ledare

Fredrik

 

Spelare
Lukas Park

Isac Knutsson

Arvid Kinnefors

Alex Krebs

Melker Häljebo

Bachir Fayad

Leon Selander

Elvin Bådenlid

Nour Mohamad Alkattan

Felix Edefors

 

Förutom de två IFK Mariestad-lagen kommer också 70 andra lag spela i Pojkar 12 (födda 2010). De är uppdelade i 18 olika grupper, varav IFK Mariestad Vit börjar i Grupp R:

 

Grupp R

IFK Mariestad Vit

Egnahems BK 2

Ulricehamns IFK Vit

Backatorp IF 2


lör 18/06 08:30 Väringsvallen 9 IFK Mariestad Vit - Backatorp IF
lör 18/06 09:30 Väringsvallen 9 Ulricehamns IFK Vit - IFK Mariestad Vit
lör 18/06 10:30 Väringsvallen 10 Egnahems BK 2 - IFK Mariestad Vit

 

KOMMANDE MATCHER I GRUPPSPEL SÖN

 
Tid Spelplan Hemmalag Bortalag
11:00 Tidan Vadsbovallen 16 Lag Gul Grupp R * Lag Gul Grupp P *
11:30 Tidan Vadsbovallen 16 Lag Gul Grupp N * Lag Blå Grupp R *
12:00 Tidan Vadsbovallen 16 Lag Gul Grupp Q * Lag Gul Grupp R *
12:30 Tidan Vadsbovallen 15 Lag Blå Grupp R * Lag Blå Grupp Q *
13:00 Tidan Vadsbovallen 16 Lag Gul Grupp R * Lag Gul Grupp O *
13:30 Tidan Vadsbovallen 15 Lag Gul Grupp M * Lag Blå Grupp R *
14:00 Tidan Vadsbovallen 16 Lag Grön Grupp N * Lag Röd Grupp R *
14:30 Tidan Vadsbovallen 14 Lag Grön Grupp R * Lag Grön Grupp P *
15:00 Tidan Vadsbovallen 15 Lag Röd Grupp R * Lag Röd Grupp Q *
15:30 Tidan Vadsbovallen 14 Lag Grön Grupp Q * Lag Grön Grupp R *
16:00 Tidan Vadsbovallen 15 Lag Grön Grupp M * Lag Röd Grupp R *
16:30 Tidan Vadsbovallen 14 Lag Grön Grupp R * Lag Grön Grupp O *
* Lagnamnen kommer bytas mot riktiga lag så fort gruppens alla matcher har spelats och rapporterats in

 

 

 
Huvudsponsorer